آموزش برنامه نویسی PLC

معرفی کلی SFB و SFC ها در زیمنس

معرفی کلی SFB  و SFC ها در زیمنس

در CPU  گروهی از بلاک ها تحت عنوان بلاک های سیستمی وجود دارند که هرکدام برای انجام عمل خاصی به کار می روند . این بلاک ها از قبل توسط سازنده برنامه نویسی شده و کاربر می تواند ضمن فراخوانی آنها ، تنظیمات آنها را انجام دهد . این بلاک ها شامل دو دسته زیر می باشند :

SFC  به معنی System Function  

SFB  به معنی System Function Block

ادامه مطلب

پیاده سازی حلقه های کنترل PID با S7 1200

در سیستم های کنترلی حلقه بسته ، همواره مقدار خروجی حلقه کنترل با توجه به مقدار تنظیمی ( مقدار دلخواه برای خروجی ) و مقدار جاری پروسه ( وضعیت کنونی که توسط ترانسدیوسر اندازه گیری می گردد ) تغییر می نماید. به عبارت دیگر در چنین سیستمی هر لحظه از مقدار جاری پروسه نمونه برداری شده و با مقدار تنظیمی مقایسه می شود و مقدار خطای موجود محاسبه و یک مقدار خروجی برای جبران خطای سیستم به خروجی فرستاده می شود .

ادامه مطلب

HSC چیست

شمارنده فرکانس بالا یک جز داخلی از PLC ها بوده که وظیفه شمارش پالس های ورودی فرکانس بالا در شکل های مختلف را برعهده دارد . با بکارگیری این شمارنده علاوه بر امکان شمارش پالس های ورودی فرکانس بالا، امکانات دیگری نیز به برنامه کنترل اضافه می گردد که به طور معمول ، برنامه نویسی جهت ایجاد امکانات ، کاری سخت و دشوار می باشد .

ادامه مطلب

برنامه نویسی وقفه ها در PLC

یکی از امکانات پیشرفته برنامه نویسی در PLC  استفاده از وقفه هاست . وقفه ها را به صورت ساده می توان بیان نمود . هر عاملی که کار نرمال را برای لحظاتی متوقف کند ، وقفه نامیده می شود .

ادامه مطلب

مادکنترل آریا

شرکت ماد کنترل آریا برای ارتقا سطح صنعت و دستیابی به جایگاه بهتر و مؤثر در عرصه صنعت جهانی همگام با استانداردهای روز جهان تلاش می‌کند.


نشانی: تهران، میدان پاستور، کوچه ایپچی لر، پلاک ۵۰
شماره تماس:09124128075

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت نزد مدیریت مادکنترل آریا محفوظ می‌باشد.